Przegląd najlepszych materiałów na ozdoby świąteczne DIY

[TOP 5] Najciekawsze materiały na ozdoby świąteczne DIY

Święta to piękny czas dla domu – możemy go dekorować i przebierać w najpiękniejsze ozdoby świąteczne, jakie tylko nam się zamarzą. My polecamy te własnoręcznie robione. Zobacz, z czego je tworzyć, by były naprawdę oryginalne i stylowe.

1. Ozdoby świąteczne z filcu

Filc to plastyczny, ale i wytrzymały materiał, który możemy ciąć, wyginać, kleić i zszywać na różne sposoby. Gęsty splot włókien pozwala na naprawdę inwazyjne zabiegi, dzięki czemu ozdoby świąteczne z filcu mogą przybierać najróżniejsze kształty i formy.  Ostatnio, największą popularnością cieszą się kolorowe filcowe kuleczki, które w dziedzinie DIY znalazły ogrom zastosowań. Warto wypróbować ten materiał, zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia.
 

 

2. Ozdoby świąteczne z szyszek

Naturalne czy barwione, ze swoim intrygującym kształtem, szyszki idealnie nadają się na ozdoby świąteczne, takie jak stroiki, wieńce, łańcuchy czy bombki. W DIY stosowane są jednak od dawna, dlatego jeżeli naprawdę chcemy zaskoczyć naszych domowników, musimy się trochę postarać. Zabawa kolorem i kształtem jest obowiązkowa, kiedy tworzymy ozdoby świąteczne z szyszek!
 

 

3. Ozdoby świąteczne z mchu

Soczyście zielony i cudownie miękki mech sprawia, że w domu od razu robi się bardziej przytulnie i trochę magicznie. Możemy wykorzystać go jako pokrycie świątecznego wieńca, ściółkę świecznika czy wypełnienie przeźroczystych bombek. Jedno jest pewne – ozdoby świąteczne z mchu na pewno przypadną do gustu miłośnikom naturalnych surowców w wersji DIY.
 

 

4. Ozdoby świąteczne z piór

Ozdoby świąteczne z piór to coś, co ciężko będzie nam dostać w sklepie. Jedyna nadzieja w DIY, czyli w naszej kreatywności! Śnieżno-białe pióra możemy doczepić do łańcucha choinkowego lub pomalować na złoto i ozdobić nimi prezenty. Jeśli mamy ich wystarczająco dużo, możemy nawet zrobić z nich choinkę lub wieniec. Ozdoby świąteczne z piór mają tysiące odsłon.
 

 

5. Ozdoby świąteczne z jemioły i świerków

W nowoczesnych, miejskich mieszkaniach coraz częściej żegnamy się z tradycyjnym, wielkim drzewkiem choinkowym na rzecz bardziej praktycznych rozwiązań. Do polskich domów wkrada się jemioła, ale nic nie zastąpi zapachu prawdziwej choinki w święta. Świąteczne ozdoby z jemioły czy z gałązek choinki mogą stać w wazonie, leżeć na kominku, zwisać nad parapetem lub dumnie prezentować się na świątecznym stole. Najważniejsze, żeby były.
 

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.