Jak zrobić proste meble ogrodowe z palet? - DIY dla każdego

[TOP 5] Proste pomysły na meble ogrodowe DIY z palet

Meble ogrodowe z palet są proste i tanie w wykonaniu, a wyglądają fenomenalnie. Oto 5 pomysłów na wyposażenie ogrodu zrobione z palet!

Moda na meble wykonane z palet drewnianych przyszła do nas ze Skandynawii i zadomowiła się na dobre. I nic dziwnego! Kupioną za kilkanaście złotych paletę wystarczy oczyścić z uszkodzonych fragmentów, zeszlifować drzazgi i zaimpregnować, aby można było z niej zrobić prosty mebel. Przy odrobinie kreatywności i wprawy w posługiwaniu się wkrętarką, możemy zrobić wiele ciekawych elementów wyposażenia domu i ogrodu.
 

Stoliki ogrodowe DIY z palet

Stolik jest najprostszą formą, jaką można zrobić z palety – wystarczy połączyć ze sobą dwie i dokręcić nóżki lub kółka. Aby móc swobodnie stawiać na takim stoliku również mniejsze rzeczy, można dorobić mu blat ze szkła lub innego tworzywa albo uzupełnić przerwy deskami pobranymi z kolejnej palety.
 

 

Wygodne ławki lub kanapy z palet

Do zrobienia podstawowego siedziska z oparciem wystarczą trzy palety i dużo poduszek. Natomiast jeśli zestawić kilka w ten sposób stworzonych ławek, otrzymamy obszerną kanapę w sam raz na wieczorne grillowanie z rodziną lub przyjaciółmi.
 

 

Leżak ogrodowy z palet

Aby zrobić pochyłe oparcie leżaka, wystarczy usunąć jedną lub dwie deski na końcu palety i przymocować ją do drugiej pod kątem.
 

 

Taras o podłożu z palet

Tak, palety przydadzą się nie tylko jako meble, ale też jako podstawa tarasu. Dzięki ułożeniu palet nie musimy martwić się o wylewanie fundamentu albo co się stanie, gdy taras nam się znudzi. Jeśli nie pokryjemy go niczym czasochłonnym (jak np. kafelki), to można go będzie też szybko rozmontować lub przerobić.
 

 

Półki na doniczki i pionowe ogrody

Wertykalne ogródki z ziołami lub kwiatami, to świetna ozdoba nie tylko ogrodu, ale też balkonu. W otwory można wstawić doniczki lub po prostu pokryć je nieprzepuszczalnym materiałem (np. folią).
 


Oceń nasz artykuł:
Ocena: 5.0. Wszystkich głosów: 1
Ładowanie...

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.