AGD do małej kuchni, czy wybór okapu, piekarnika i płyty muszą być trudne? - Domolubni.pl

AGD do małej kuchni, czy wybór okapu, piekarnika i płyty muszą być trudne?

Mały metraż przestrzeni kuchennej może okazać się sporym wyzwaniem. Zwłaszcza dla osób, które przygotowują codzienne posiłki w domu. Jak zatem urządzić i wyposażyć się w AGD do małej kuchni, by było funkcjonalnie i stylowo?

Publikacja partnerska

Mała kuchnia, wielki problem

Projektowanie małej kuchni wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie bez znaczenia jest dobór kolorystyki wnętrza – biel i inne jasne kolory optycznie powiększają kuchnię i sprawiają, że wydaje się ona bardziej przestronna. Nie tylko ściany mogą być utrzymane w jasnych tonach – można również zdecydować się na meble utrzymane w tej kolorystyce. Warto, by dodatkowo ich fronty były przeszklone, co pogłębi wrażenie przestronności. Specjaliści zalecają również, by unikać masywnych mebli, które będą zabudowane od podłogi aż po sufit. O tym, jak urządzić małą kuchnię pisaliśmy również w osobnym poradniku.

agd do małej kuchni z ceglaną ścianą

Jak zaplanować niewielką kuchnię?

Niewielki metraż wymaga niejednokrotnie wymaga ograniczenia liczby sprzętów kuchennych. Dlatego w zależności od swoich kulinarnych chęci i możliwości, warto stworzyć swoistą listę must have, która będzie zawierała informację o wszystkich elementach wyposażenia, jak np. wysokiej jakości piekarnik, dobra płyta elektryczna czy okap kuchenny pochłaniający zapachy. W takich sytuacjach można sięgać po sprzęty kompaktowe, które są mniejsze, ale dzięki sprytnie wykorzystywanej przestrzeni, bardziej energooszczędne.

Na jakie sprzęty AGD do małej kuchni się zdecydować?

Sprzęty AGD powinny być przede wszystkim ich szerokością. Przykładem może być piekarnik w zabudowie oferowany przez markę MPM, który ma szerokość zaledwie 45 cm. Równie istotna podczas doboru piekarnika, jest liczba jego funkcji. W wyposażeniu kuchni ważna jest płyta kuchenna – osoby, które rzadko gotują lub tylko dla siebie, mogą zdecydować się na płytę z dwoma palnikami.

agd do małej kuchni - okap, piec i piekarnik

 

Rozwiązania wielofunkcyjne zawsze w modzie

Wybierając AGD do małej kuchni można również zdecydować się na urządzenia 2 w 1. W końcu nie zawsze chce się rezygnować z najpotrzebniejszych funkcji w kuchni, zwłaszcza, jeśli się gotuje. Można zatem zdecydować się na np. piekarnik z funkcją kuchenki mikrofalowej, co pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca.

Zmywarka do zadań specjalnych

W przypadku zmywarki, warto sięgnąć po wąskie modele, które mają nawet do 45 cm szerokości. Dzięki niej zaoszczędzi się sporo energii, a przy okazji zniknie problem z piętrzącymi się naczyniami w zlewie. W kuchni ze zmywarką można zdecydować się na mniejszy zlew, dzięki czemu zyskuje się więcej przestrzeni roboczej na blacie.

agd do małej kuchni w bieli

Okap kuchenny – AGD do małej kuchni

Okapy do kuchni dzieli się na 2 rodzaje: z wyciągiem lub bez. Pochłaniacze bezkominowe sprawdzają się zwłaszcza w blokach, gdzie nie występuje otwarty obieg powietrza. W takiej sytuacji mogą sprawdzić się pochłaniacze z filtrem węglowym, które zatrzymają zarówno zapachy wynikającej z kuchennej krzątaniny, jak i wilgoć i tłusty osad. Marka MPM oferuje okap ręcznie sterowany, który ma szerokość 50 cm. Wybierając swój okap, warto sprawdzić liczbę jego funkcji. Przedstawiony poniżej model ma trzystopniowy zakres prędkości i oświetlenie LED.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości marki MPM.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.