Jak urządzić mieszkanie przeznaczone na wynajem?

[Architekci prezentują] Urządzamy mieszkanie przeznaczone na wynajem!

W dzisiejszej odsłonie cyklu Architekci prezentują zabieramy was do 43-metrowego wnętrza na warszawskim Mokotowie, by wspólnie z architektami biura POMYSŁOWNIA urządzić idealne mieszkanie przeznaczone na wynajem. Czy im się udało? Sprawdźcie!
 
Publikacja partnerska

Czego oczekiwali właściciele mieszkania?

Jako że mieszkanie zakupione zostało z myślą o wynajmie, podstawowym oczekiwaniem właścicieli było, aby na stosunkowo niewielkim metrażu maksymalnie wykorzystać przestrzeń, czyniąc ją jednocześnie w pełni funkcjonalną.

Ze względu na niewielki metraż bardzo ważne w tym projekcie było uzyskanie jak największej ilości powierzchni przeznaczonej do przechowywania przy jednoczesnym niezagraceniu wnętrza.projektanci POMYSŁOWNI

 
szafki w kuchni
 
Właściciele mieszkania przeznaczonego na wynajem chcieli także, by wnętrze miało neutralny, surowy charakter, co jest bezpiecznym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku gdy nie znamy gustu osób, które w przyszłości będą wynajmować cztery kąty.  Inwestorom zależało także na tym, by łazienka wyposażona została w przestronny prysznic typu walk-in.

Jak projektanci POMYSŁOWNI zrealizowali oczekiwania swoich klientów?

Sprytne systemy przechowywania, czyli jakie?

Głównym zadaniem architektów wnętrz było wygospodarowanie we wnętrzu maksymalnej powierzchni służącej przechowywaniu. Dlatego znaczna część ścian mieszkania została zabudowana szafami o gładkich frontach (w większości przypadków od podłóg po sufity).
 
system przechowywania w kuchni
 
Tego typu zabudowy są tak dyskretne i „niewidzialne”, że sprawiają wrażenie ścian, będąc tak naprawdę pojemnymi szafami. Dzięki sprytnym systemom przechowywania, mieszkańcy mogą pomieścić w szafach wszystkie bibeloty, sprzęty czy ubrania, jednocześnie nie zagracając wnętrza.

Na pierwszy rzut oka problemem był brak miejsca na szafę w przedpokoju. Udało nam się jednak zaprojektować i wykonać aż dwie szafy na okrycia wierzchnie. Jedna jest bardzo płytka, ale z powodzeniem mieści kurtki wieszane na wieszakach i buty. Druga wkomponowana została w zabudowę w salonie z dostępem od strony przedpokoju. – projektanci POMYSŁOWNI

 
przedpokój
 

Surowość wnętrza idealna dla każdego

Surowość wnętrza realizuje się w neutralności, która sprawia, że mieszkanie powinno przypaść do gustu niemal każdemu. Co więcej, tak uniwersalne wnętrze pozwoli przyszłym najemcom na zaaranżowanie mieszkania z wykorzystaniem ulubionych przez siebie dodatków, zgodnych z ich gustem.
 
mieszkanie pod wynajem
 
Projektanci uzyskali efekt surowego, neutralnego wnętrza poprzez:

  • wykorzystanie cech charakterystycznych dla stylów nowoczesnego i skandynawskiego, a więc zastosowanie bieli, szarości i kolorów ziemi oraz naturalnych, drewnianych i betonowych akcentów,
  • realizację postulatów stylu minimalistycznego, dotyczących ograniczenia liczby ornamentów we wnętrzu, a także ukrycia wszystkich zbędnych w danym momencie przedmiotów, tak by nie zakłócały prostoty przestrzeni (przykładem może być ukrycie pralki w zabudowie).

 
zabudowa pralki
 

Nasze ulubione elementy realizacji:

  • otwarcie kuchni na salon, co powiększa optycznie przestrzeń, pozwala lepiej ją doświetlić, a w końcu – integruje domowników,
  • zastosowanie stylu nowoczesnego (np. w sypialni) w tak uniwersalny sposób, że wnętrze idealnie sprawdzi się jako przestrzeń mieszkalna zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny,
  • łatwe w utrzymaniu czystości płytki gresowe imitujące beton, idealnie komponujące się ze wszystkimi pomieszczeniami mieszkania.

 
sypialnia w stylu nowoczesnym
 
Artykuł powstał dzięki serdeczności biura projektowego POMYSŁOWNIA

pomysłownia

No votes yet.
Please wait...

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.