Lodówka podblatowa do zabudowy – trzy ciekawe aranżacje

Lodówka podblatowa do zabudowy – poznaj 3 ciekawe sposoby na jej aranżację

Lodówka podblatowa do zabudowy to rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się w małej kuchni. Jej niewielkie wymiary spowodują, że będzie idealna do przechowywania np. zimnych napojów lub wina w wyspie kuchennej. Sprawdź nasze pomysły na nietypowe aranżacje!

Jakie plusy ma lodówka podblatowa do zabudowy?

Taki rodzaj lodówki jest naprawdę przydatny w miejscach o ograniczonym metrażu. Jej niewielkie gabaryty gwarantują, że wstawisz ją niemalże w każdym miejscu kuchni. Dodatkowo, zabudowa lodówki sprawia, że urządzenie nie przytłoczą niewielkiego wnętrza, tylko stworzą aranżacyjną całość z pozostałymi frontami mebli.

Specyfika lodówki podblatowej do zabudowy

Lodówka podblatowa do zabudowy nie może przekraczać wysokości, na której chcesz umieścić wygodny blat kuchenny. Jeśli zaś chodzi o szerokość lodówki podblatowej, to warto rozważyć standardowy wymiar, czyli 60 cm. Większość stojących szafek kuchennych ma właśnie taki wymiar, zatem łatwiej będzie ci zadbać o spójność wizualną kuchennego wnętrza. Sklepy ze sprzętem AGD oferują dosyć szeroki wybór lodówek, więc i w tym rozmiarze na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

Lodówka podblatowa do zabudowy o wymiarach 44 cm (szerokość), 51 cm (wysokość) i 47 cm (głębokość) – kosztuje ok. 400 zł. Natomiast chłodziarka o parametrach 59,6 cm (szer.), 82 cm (wys.), 54,5 cm (głęb.) kosztuje ok. 1300 zł.

 

 

Chcesz pomysłowo i pięknie urządzić swoją niewielką kuchnię? Sprawdź nasze pomysły na aranżacje białej kuchni, funkcjonalne meble kuchenne, a także, jak rozplanować gniazdka elektryczne do kuchni!

 

Jakie dodatki możesz wybrać do lodówki podblatowej do zabudowy?

Producenci sprzętu oferują różnego rodzaju dodatki, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie urządzenia chłodzącego. Z najczęściej spotykanych będą to:

  • antybakteryjna uszczelka, które pomogą zachować czystość w lodówce,
  • hermetycznie zamykane pojemniki, dzięki którym mocny aromat np. serów pleśniowych nie będzie rozprzestrzeniał się po całym wnętrzu chłodziarki,
  • wysuwane szklane półki, dzięki którym bez problemu sięgniesz po produkty znajdujące się z tyłu,
  • możliwość przełożenia zawiasów z jednej strony drzwi na drugą, dzięki czemu lodówka będzie otwierała się na wybraną przez ciebie stronę.

Sensowne rozplanowanie ułożenia żywności w lodówce, czy możliwość przełożenia zawiasów z prawej na lewą stronę bardzo dobrze sprawdzą się zwłaszcza przy niewielkich lodówkach.
 

Lodówka podblatowa do zabudowy schowana w wyspie kuchennej

Pisaliśmy wcześniej o tym, że lodówka podblatowa do zabudowy świetnie sprawdzi się w niewielkim wnętrzu. Ale czy można wykorzystać ją również w dużej kuchennej przestrzeni? Oczywiście, że można! Jeśli masz do dyspozycji dużą kuchnię z wyspą i nie gotujesz zbyt wiele – zainwestuj w praktyczną i niewielką lodówkę podblatową do zabudowy. Połączenie kuchennego blatu roboczego na wyspie z lodówką znajdującą się tuż poniżej jest bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu.
 

 

Nietypowa lodówka podblatowa do zabudowy – czyli wysuwane szuflady

Jedną z ciekawszych propozycji lodówek chowanych pod blatem kuchennym jest lodówka szufladowa. Składa się ona z dwóch komór chłodziarki, które otwierane są dokładnie tak samo, jak otwierane są zwykłe szuflady kuchenne.
 

 

Przykładowe wymiary lodówki szufladowej: wysokość 83,5 cm, szerokość 90 cm, głębokość 54,7 cm. Cena za taką lodówkę to o. 4 tys. zł.

 
Ten rodzaj lodówki jest stosunkowo mało popularny, ale znajdziesz go w różnych wymiarach. W zależności od tego, co zaoferuje producent, szuflady mogą być prostokątne lub kwadratowe. Przy wyborze kształtu drzwi najważniejsza jest wygoda użytkowania lodówki oraz to, czy zabudowa drzwi wpasuje się w jednolity styl kuchni.

Chłodziarka szufladowa pozwala na bardzo dobrą organizację przestrzeni. Możesz podzielić szuflady np. ze względu na rodzaj przechowywanej żywności. Przykładowo, cała szuflada może być dostosowana do trzymania w niej butelek. Możesz również rozdzielić przechowywanie warzyw i owoców od mięsa. Ponadto, specjalne półki i przegrody ułatwią przechowywanie produktów w lodówce.
 

Lodówka podblatowa do zabudowy na przechowywanie wina

Jeśli jednak masz dużą rodzinę lub po prostu lubisz dużo gotować, możesz zdecydować się np. na jedną dużą lodówkę pod ścianą i jedną mniejszą pod blatem wyspy kuchennej. Mniejsza lodówka może być przeznaczona np. tylko do chłodzenia napojów lub win.
 

Lodówki podblatowe do chłodzenia win można spotkać w wersji niezabudowanej, do zabudowy lub z przeszklonymi drzwiami, dzięki którym widać, co znajduje się wewnątrz chłodziarki.

 

No votes yet.
Please wait...

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.