Najlepsze Remonty Roku 2017 nagrodzone! Sprawdź laureatów

[Wydarzenie] Najlepsze Remonty Roku 2017 nagrodzone!

31 stycznia 2018 roku targom BUDMA w Poznaniu po raz kolejny towarzyszyły emocje związane z rozstrzygnięciem konkursu Remont Roku 2017. Organizatorzy podkreślają, że wysoki poziom ponownie zaskoczył jury, a wybór laureatów był bardzo trudny. Uroczyste wręczenie nagród inwestorom i projektantom Remontów Roku 2017 odbyło się na stoisku MURATORA. Jesteście ciekawi wyników?

Publikacja partnerska

Kategorie konkursu – Poddasze, Przebudowa, Termomodernizacja i Wnętrze

Konkurs był podzielony na dwa etapyProjekty oraz Realizacje. Chętni mogli wysyłać swoje zgłoszenia od 17 marca 2017 roku do 18 października 2017 roku (w przypadku pierwszego etapu), a następnie do 18 grudnia 2017 roku (w przypadku drugiego etapu).  Nagrody losowane były w czterech kategoriach: Poddasze, Przebudowa, Termomodernizacja i Wnętrze.
 

Zwycięskie remonty to przykłady inspirujących realizacji, zachwycających wyglądem i  zwiększających komfort mieszkańców. Do konkursu napłynęło ponad 500 zgłoszeń, a nagrodą główną w każdej z kategorii było 10 tysięcy złotych.

 

Atmosfera wnętrza doskonałego

Kiedy myślimy o remoncie wnętrza, zazwyczaj rearanżacja kojarzy nam się przede wszystkim ze zmianą kolorów ścian i wyborem eleganckich dodatków. Anna Godnicz – laureatka w kategorii Wnętrze – wraz z biurem projektowym FORMATIV udowodniła, że odważne decyzje prowadzą do spektakularnych realizacji. Nowy układ ścian, powiększenie okien oraz zmiana koncepcji wykończenia włącznie ze szczegółowo zaprojektowanym oświetleniem to tylko niektóre z modyfikacji, na które zdecydowała się gdynianka.

aranżacja wnętrza jak to zrobic

przestronne wnętrze w bieli i szarości

 

 

 

 

 

 

Wnętrze przed remontem i po remoncie | Fot. MURATOR REMONT ROKU 2017

Remont miał na celu zrealizowanie spójnej i atrakcyjnej aranżacji. Jako podstawę wystroju wybrano stonowane barwy – biele i szarości, dzięki czemu wnętrze zyskało elegancki charakter. Akcenty pudrowego różu i kwieciste dodatki wprowadzają subtelnie romantyczny klimat, który przełamują kontrastujące z nimi detale w kolorze czarnym oraz szerokie, antracytowe ramy okien. Z drewnianych schodów wspornikowych oraz dużych, nowoczesnych przeszkleń projektanci uczynili główne ozdoby wnętrza. Realizację charakteryzują prostota i dobry smak w doborze środków architektonicznych.
 

Drugie życie zabytkowego poddasza

Zdobywcami pierwszego miejsca w kategorii Poddasze zostali Emilia i Wojciech Kocjanowie z Lublina, którzy – według własnego projektu – nadali strychowi zabytkowej kamienicy drugie życie. Ze starannością i szacunkiem zachowali i wyeksponowali oryginalne materiały: starą cegłę, deski podłogowe, drewniane elementy konstrukcyjne. Jury szczególnie doceniło wyobraźnię i ogromny wkład pracy własnej inwestorów.

jak wyremontować poddasze

klimatyczne poddasze jak je urzadzic

 

 

 

 

 

 

 

 

Wnętrze przed remontem i po remoncie | Fot. MURATOR REMONT ROKU 2017

Najwspanialszym elementem na poddaszu jest wielkie okno, z którego rozciągają się piękne widoki. Jego szczególną rolę podkreślono, stawiając przed nim stół jadalniany. W efekcie udało się stworzyć klimatyczne, wysokie wnętrze z antresolą, jakie trudno uzyskać w nowym domu. – inwestorka

 

Termomodernizacja – w pogoni za ciepłem i nowoczesnością

Domy typu kostka na stałe wpisały się w wygląd polskich osiedli. Prosta bryła domu w Rybniku okazała się zaletą, a możliwości przekształcenia go w nowoczesny i ciepły budynek dostrzegł Tomasz Pruszczyński. Bazując na projekcie Marcina Jurkiewicza z pracowni JURIKU architekci, dokonał kompleksowej termomodernizacji budynku, czym zapewnił sobie pierwsze miejsce w tej kategorii.

docieplenie budynku

jak przeprowadzić docieplenie budynku

 

 

 

 

 

 

Termomodernizacja przed remontem i po remoncie | FOT. MURATOR REMONT ROKU 2017

Termomodernizacja połączona była z wymianą instalacji oraz systemu wentylacji na mechaniczną z odzyskaniem ciepła. Dzięki tym działaniom stary dom został przekształcony w budynek energooszczędny, a jego fasada zyskała nowoczesny wygląd o minimalistycznej estetyce.
 

Przebudowy, które zachwycają

W kategorii Przebudowa Murator postanowił przyznać pierwsze miejsce ex aequo dwóm realizacjom, których inwestorzy otrzymali  nagrody w wysokości 5000 zł.  Obie metamorfozy niemal całkowicie odmieniły wygląd budynków mieszkalnych. Marta Hausman-Dyląg i Maciej Dyląg z Chorzowa przeprowadzili według własnego projektu (MMOA ARCHITEKCI) modernizację typowego domu kostki. Dzięki przebudowie budynek zyskał nową, nieporównywalnie wyższą wartość architektoniczną. Patrząc na zdjęcia przed remontem i po nim, aż trudno uwierzyć, że to ten sam dom. Nowoczesny i elegancki kształt białej kostki został uzupełniony dużymi podłużnymi przeszkleniami w ciemnych oprawach. Zmieniono też układ funkcjonalny wewnątrz – dawną piwnicę zaadaptowano na pomieszczenia mieszkalne. Stworzono zaciszny, częściowo zagłębiony taras. Całość tworzy spójną, niekonwencjonalną konstrukcję.

jak przebudowac dom

przebudowa domu jak to zrobic

 

 

 

 

 

 
 
Przebudowa domu przed i po remoncie | Fot. MURATOR REMONT ROKU 2017

Drugą z nagrodzonych w kategorii Przebudowa realizacją jest projekt YATTA ARCHITEKCI według wstępnej koncepcji Barbary Chromec. Inwestorem jest Krzysztof Domeradzki z Górki Pabianickiej, którego dom o charakterystycznej dla okolic Łodzi wiejskiej zabudowie może stać się wzorem dla projektów łączących stare budownictwo z nowoczesną estetyką. W przypadku tej realizacji jury szczególnie doceniło umiejętność uporządkowania architektury, która jednocześnie poprawiła warunki mieszkaniowe. Doceniono troskę, z jaką zachowano ślady przeszłości – aby wykorzystać stare ceglane mury, dom na poziomie parteru ocieplono od środka. Elewację urozmaica biały tynk dobudowanej części na poziomie piętra.

jak samodzielnie przebudować domjak zrewitalizować budynek

 

 

 

 

 

 

Przebudowa domu przed i po remoncie | Fot. MURATOR REMONT ROKU 2017
 

Wyjątkowość projektów i dbałość o wykończenie

Spośród zgłoszeń nadsyłanych przez cały rok w grupie Projekt dwukrotnie nagrodzono najlepsze pomysły, a ich autorzy otrzymali nagrody rzeczowe oraz nominacje do nagrody głównej. Na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2018 na stanowisku MURATORA zaprezentowano najciekawsze realizacje zgłoszone do konkursu Remont Roku 2017.

Partnerami konkursu Remont Roku 2017 byli czołowi przedstawiciele branży budowlanej: Ceramika Color, Stargres, Aluplast, Termo Organika, Röben oraz Ceramika – Końskie. Firma Velux pełniła funkcję sponsora strategicznego. Obradom ośmioosobowego jury przewodniczyła Anna Wrońska – redaktor naczelna miesięcznika „Murator”. Jak podkreślają przedstawiciele jury, duża liczba zgłoszeń oraz różnorodność realizacji stanowiły trudność w wyłonieniu zwycięzców. Prace prezentowały bardzo wysoki poziom, a wiele z nich z pewnością stanie się inspiracją do podejmowania odważnych decyzji remontowych dla osób planujących metamorfozy swoich domów i mieszkań.
 

Na stronie www.remontroku.pl można obejrzeć wszystkie zgłoszone do konkursu realizacje. Już wkrótce pod tym samym adresem pojawią się także informacje na temat następnej edycji konkursu – Remont Roku 2018.

 

Laureaci konkursu Remont Roku 2017

W kategorii Wnętrze

Anna Godnicz (Gdynia) – nagroda główna
Inga Pilarska (Warszawa) – wyróżnienie
Paulina Kostyra-Dzierżęga i Jarosław Dzierżęga – wyróżnienie

W kategorii Poddasze

Emilia i Wojciech Kocjanowie (Lublin) – nagroda główna
Anna Sąsiadek (Gliwice) – wyróżnienie
Mateusz Galiński (Warszawa) – wyróżnienie specjalne

W kategorii Termomodernizacja

Tomasz Pruszczyński (Rybnik) – nagroda główna
Katarzyna Kołodziejska (Poznań) – wyróżnienie
Gertruda i Marek Falkowscy (Króle Duże) – wyróżnienie specjalne

W kategorii Przebudowa

Marta Hausman-Dyląg i Maciej Dyląg (Chorzów) – nagroda główna
Krzysztof Domeradzki (Górka Pabianicka) – nagroda główna
Sebastian Miecielica (Mikaszówka) – wyróżnienie specjalne
Jacek Marciniak (Częstochowa) – wyróżnienie specjalne

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.