Organizer na kosmetyki DIY – 5 sposobów na zorganizowaną kosmetyczkę!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Większość domowników ceni sobie rozwiązania, które ułatwiają codzienne korzystanie ze sprzętów domowych. Dotyczy to również uporządkowania i organizacji kosmetyków, które potrafią się piętrzyć i kurzyć na półce. Sprawdź, jak samodzielnie wykonać organizer na kosmetyki – część z tych rozwiązań docenią również zwolennicy less i zero waste!

Na straży domowego porządku!

Organizery DIY mają wiele zalet – główną z nich jest to, że można je wykonać niemal z czegokolwiek! Tak naprawdę nie trzeba kupować wielu materiałów, by stworzyć własny egzemplarz do przechowywania kosmetyków. Może się to okazać zatem ekologicznym rozwiązaniem, które będzie do tego oszczędne dla domowego budżetu. Wystarczy do tego pojedyncza szklanka z wytrzaskanego kompletu, pusty karton po butach lub kilka drewnianych listewek. Poznaj 5 przykładów na to, jak stworzyć organizer na kosmetyki DIY!
 

 

Sprawdź również nowości ze Strefy i poznaj inspiracje od GROHE! Sprawdź, dlaczego warto zakupić baterię z termostatem i jak kupować przycisk spłukujący do toalety.

Organizer na kosmetyki ze słoików, które nie muszą kurzyć się w piwnicy

W niejednym domu zbiera się mnóstwo słoików po przetworach. Część z nich można łatwo przetworzyć w organizery. Nie muszą one być tylko do kosmetyków, z pewnością sprawdzą się one również jako wyposażenie domowego biura. W zależności od możliwości i chęci, możesz zdecydować się na wypełnienie przezroczystego słoika kamykami, koralikami lub niezmielonymi ziarnami kawy.
 

 
Można pójść również o krok dalej i przemalować słoiki farbą akrylową lub kredową. Aby tego dokonać należy najpierw zdjąć etykietę ze słoika (aby cały papier z klejem zszedł bez przeszkód warto wcześniej namoczyć go w ciepłej wodzie). Następnie go umyć, by następnie pokryć suchy i czysty słoik farbą przy pomocy pędzla lub małej gąbki. W tym przypadku największe znaczenie ma lakier, który utrzyma farbę na szkle i nada powierzchni matowego lub błyszczącego wykończenia. Jeśli chcesz pokryć słoik geometrycznymi wzorami, naklej wcześniej na niego taśmę. Najlepsze efekty otrzymasz po dwukrotnym pokryciu słoika farbą.
 

 
Dużą popularnością cieszy się trend paint-dipping, który zakłada malowanie przedmiotów jedynie do połowy tak, by sprawiały wrażenie umoczonych w farbie. Można skutecznie wykorzystać go do odświeżenia mebli i przedmiotów codziennego użytku.
 

 

Drewniany organizer na kosmetyki, czyli sposób na majsterkowicza

Wykorzystanie starych drewnianych elementów i szafek to kolejny pomysł na upcykling, który przerodzi się w stworzenie organizera do domu. Przykładowo można do drewnianej deski przykręcić słoiki umeszczone w metalowej obręczy. A następnie przymocować taką półkę do łazienkowej lub sypialnianej ściany. Innym sposobem może być połączenie kilku listewek w jeden organizer z przegródkami.
 

 

Szydełkowana kosmetyczka – rozwiązanie dla cierpliwych

Tu możliwości do stworzenia organizera jest naprawdę wiele w zależności od poziomu umiejętności szydełkowania, wybranego materiału i wielkości szydełka. Kosmetyczkę z włóczki można wykonać z zaledwie 200-500 metrów sznurka. Jednak ostateczne zużycie zależy od techniki, jaką wybierzesz i wielkości planowanego dzieła. Wyszydełkowany egzemplarz najlepiej podszyć dodatkowo innym materiałem, dzięki czemu będzie trwalszy. Dobrze również wykończyć guzikiem lub zamkiem, dzięki czemu umieszczone w nim kosmetyki nie będą się kurzyć.
 

 

Organizer na kosmetyki szyty na miarę

Ta metoda zachęci zwłaszcza osoby ceniące rozwiązania zero waste. Do uszycia własnego organizera, można wykorzystać zużyty materiał z na przykład ręcznika, koca lub szalika. Do jej wykonania potrzebne będą: tkanina, zamek (najlepiej dłuższy niż 20 cm), maszyna do szycia, igła i nitka i ewentualnie przypinki, które dodatkowo ozdobią kosmetyczkę.
 

 

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: