Pokój dla niemowlaka – 5NAJważniejszych elementów wyposażenia

Pokój dla niemowlaka – 5NAJważniejszych elementów wyposażenia

Jeśli zastanawiasz się, co będzie potrzebne Twojemu maluchowi w pierwszych miesiącach życia, jesteś w dobrym miejscu! Poniżej podpowiadamy, które elementy wyposażenia wnętrza są absolutnie niezbędne w pokoju dla niemowlaka.

 
 
 
 

Po pierwsze – łóżeczko w pokoju dla niemowlaka

Najważniejsze w pokoju niemowlaka jest łóżeczko oraz dodatki do niego: materac i pościel. Ważne, by łóżeczko było uniwersalne, tzn. wystarczająco długie, by można było z niego korzystać przez wiele kolejnych miesięcy. Warto upewnić się także, że kupujemy łóżeczko z możliwością demontażu szczebelków tak, by można było je zdjąć, gdy niemowlę podrośnie. Do łóżeczka należy dobrać materac – gryka-koks, lateksowy lub piankowy – oraz pościel – najlepiej bez guzików i metalowych dodatków, ale np. z zawiązywanymi wstążkami. Łóżeczko możesz także wyposażyć w ochraniacz, dzięki któremu dziecko nie uderzy główką w szczebelki i nie włoży między nie rąk lub nóg.

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

Po drugie – kołdra i poduszka

Warto zadbać o odpowiedni dobór kołdry dla niemowlaka. Najlepiej, by była antyalergiczna i z wieloma przeszyciami, dzięki czemu jej wypełnienie nie będzie się przemieszczać. Kupując poduszkę, możesz natomiast zdecydować się na tzw. klin, czyli poduszkę trójkątną, zapobiegająca ulewaniu się pokarmu i wpływającą na poprawne ułożenie dziecka podczas snu.

 
 
 
 

 
 
 
 
 

Po trzecie – zestaw kocyków

Ważne, by pokój dla niemowlaka zaopatrzyć w bogaty zestaw kocyków. Zimą idealne będą ciepłe i miękkie koce wykonane np. z materiału minky (50%), bawełny bambusowej (50%) i dodatkowo ocieplone antyalergiczną włókniną. Latem warto zaopatrzyć się w lekkie kocyki wykonane np. z bawełny organicznej.

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

Po czwarte – przewijak

Przewijak to niezbędnik w pokoju dla niemowlaka. Możesz kupić wersję nakładaną na łóżeczko lub, jeśli dysponujesz przestronnym wnętrzem, komodę z wmontowanym w mebel przewijakiem.

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

Po piąte – wanienka

Na rynku istnieje szereg modeli wanienek, jednak szczególnie ciekawe są plastikowe i składane. Dzięki przezroczystemu materiałowi można oglądać dziecko wewnątrz wanny, a dodatkowo wanienkę można złożyć, dzięki czemu nie zajmie wiele miejsca, a dodatkowo można ją będzie zabrać w podróż.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

W urządzaniu pokoju dla niemowlaka warto pamiętać także o rodzicach i na przykład wstawić do pokoju wygodny fotel, który przyda się nie tylko do karmienia niemowlaka, ale także do towarzyszenia maluchowi w pierwszych miesiącach życia.

 

Zobacz więcej inspirujących pomysłów na pokój dla niemowlaka:

Podobne artykuły

Pomysł na ogród, czyli najnowsze trendy 2017 na aranżację ogrodów

Pomysł na ogród, czyli najnowsze trendy 2017 na aranżację ogrodów

Jeśli planujesz w tym sezonie założyć lub przearanżować ogród, koniecznie sprawdź jakie trendy w ogrodnictwie zawładną tym i kolejnym sezonem. Ogrody marzeń są hygge – staną się jeszcze bardziej ciepłe, przyjazne i ekologiczne!

Czytaj dalej
Top 5 najciekawszych pomysłów na uchwyty i stojaki na papier toaletowy

Top 5 najciekawszych pomysłów na uchwyty i stojaki na papier toaletowy

Czy stojaki i uchwyty na papier toaletowy mogą pełnić funkcję nie tylko praktyczną, ale też dekoracyjną? Oczywiście! Co więcej, niektóre z nich mogą stać się zachwycającą wizytówką łazienki. Sprawdź 5 najciekawszych pomysłów na stojaki i uchwyty na papier toaletowy!

Czytaj dalej

Jeden komentarz dla “Pokój dla niemowlaka – 5NAJważniejszych elementów wyposażenia


Zostaw komentarz