Pokój dla niemowlaka – 5NAJważniejszych elementów wyposażenia

Pokój dla niemowlaka – 5NAJważniejszych elementów wyposażenia

Jeśli zastanawiasz się, co będzie potrzebne Twojemu maluchowi w pierwszych miesiącach życia, jesteś w dobrym miejscu! Poniżej podpowiadamy, które elementy wyposażenia wnętrza są absolutnie niezbędne w pokoju dla niemowlaka.

 
 
 
 

Po pierwsze – łóżeczko w pokoju dla niemowlaka

Najważniejsze w pokoju niemowlaka jest łóżeczko oraz dodatki do niego: materac i pościel. Ważne, by łóżeczko było uniwersalne, tzn. wystarczająco długie, by można było z niego korzystać przez wiele kolejnych miesięcy. Warto upewnić się także, że kupujemy łóżeczko z możliwością demontażu szczebelków tak, by można było je zdjąć, gdy niemowlę podrośnie. Do łóżeczka należy dobrać materac – gryka-koks, lateksowy lub piankowy – oraz pościel – najlepiej bez guzików i metalowych dodatków, ale np. z zawiązywanymi wstążkami. Łóżeczko możesz także wyposażyć w ochraniacz, dzięki któremu dziecko nie uderzy główką w szczebelki i nie włoży między nie rąk lub nóg.

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

Po drugie – kołdra i poduszka

Warto zadbać o odpowiedni dobór kołdry dla niemowlaka. Najlepiej, by była antyalergiczna i z wieloma przeszyciami, dzięki czemu jej wypełnienie nie będzie się przemieszczać. Kupując poduszkę, możesz natomiast zdecydować się na tzw. klin, czyli poduszkę trójkątną, zapobiegająca ulewaniu się pokarmu i wpływającą na poprawne ułożenie dziecka podczas snu.

 
 
 
 

 
 
 
 
 

Po trzecie – zestaw kocyków

Ważne, by pokój dla niemowlaka zaopatrzyć w bogaty zestaw kocyków. Zimą idealne będą ciepłe i miękkie koce wykonane np. z materiału minky (50%), bawełny bambusowej (50%) i dodatkowo ocieplone antyalergiczną włókniną. Latem warto zaopatrzyć się w lekkie kocyki wykonane np. z bawełny organicznej.

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

Po czwarte – przewijak

Przewijak to niezbędnik w pokoju dla niemowlaka. Możesz kupić wersję nakładaną na łóżeczko lub, jeśli dysponujesz przestronnym wnętrzem, komodę z wmontowanym w mebel przewijakiem.

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

Po piąte – wanienka

Na rynku istnieje szereg modeli wanienek, jednak szczególnie ciekawe są plastikowe i składane. Dzięki przezroczystemu materiałowi można oglądać dziecko wewnątrz wanny, a dodatkowo wanienkę można złożyć, dzięki czemu nie zajmie wiele miejsca, a dodatkowo można ją będzie zabrać w podróż.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

W urządzaniu pokoju dla niemowlaka warto pamiętać także o rodzicach i na przykład wstawić do pokoju wygodny fotel, który przyda się nie tylko do karmienia niemowlaka, ale także do towarzyszenia maluchowi w pierwszych miesiącach życia.

 

Zobacz więcej inspirujących pomysłów na pokój dla niemowlaka:

Podobne artykuły

Top 5 najciekawszych pomysłów na uchwyty i stojaki na papier toaletowy

Top 5 najciekawszych pomysłów na uchwyty i stojaki na papier toaletowy

Czy stojaki i uchwyty na papier toaletowy mogą pełnić funkcję nie tylko praktyczną, ale też dekoracyjną? Oczywiście! Co więcej, niektóre z nich mogą stać się zachwycającą wizytówką łazienki. Sprawdź 5 najciekawszych pomysłów na stojaki i uchwyty na papier toaletowy!

Czytaj dalej
Kwiaty na balkon na cztery strony świata, czyli jak dobrać rośliny balkonowe

Kwiaty na balkon na cztery strony świata, czyli jak dobrać rośliny balkonowe

Wybierając kwiaty na balkon koniecznie trzeba wziąć pod uwagę to, na którą stronę świata skierowany będzie nasz ogródek. Różne rośliny wymagają różnych warunków. Podpowiadamy, jakie rośliny wybrać na balkon wschodni, zachodni, południowy i północny!

Czytaj dalej

Jeden komentarz dla “Pokój dla niemowlaka – 5NAJważniejszych elementów wyposażenia


Zostaw komentarz