Aranżacja łazienki na niewielkiej przestrzeni - to jest możliwe!

Aranżacja łazienki w bloku – mała powierzchnia to nie problem!

Łazienka w bloku to często 3 do 6 metrów kwadratowych. Jak urządzić tak małe pomieszczenie by było nie tylko funkcjonalne, ale i piękne? Aranżacja łazienki wymaga przede wszystkim pomysłu – zobacz inspiracje!

Aranżacja łazienki w bloku – jakie wyzwania Cię czekają?

Mała łazienka oznacza kompromisy, a mała łazienka w bloku to często po prostu brak wyboru. Na kilku metrach kwadratowych musimy zmieścić prysznic lub wannę, ubikację i umywalkę, a często jeszcze pralkę. Byłoby miło, gdyby aranżacja łazienki przewidywała także minimum przestrzeni na przechowywanie rzeczy.

Jak urządzić małą łazienkę, by zmieścić w niej wszystko, co chcemy?

Na początku musimy się zastanowić, czy aby nie chcemy zbyt wiele. Dobra aranżacja łazienki nie polega na sprawnym upchnięciu wszystkiego, co się zmieści. Czasami trzeba z czegoś zrezygnować. Prysznic zamiast wanny? Umywalka blatowa w szafce zamiast wolnostojącej? A może ręczniki zmieszczą się w garderobie? Zastanów się, jaki układ będzie najlepszy, by aranżacja łazienki nie była przytłaczająca już na etapie projektu.

Aranżacja łazienki z kabiną typu walk-in

Rezygnacja z wanny to pierwszy krok do zyskania dodatkowej przestrzeni. Aranżacja łazienki może na tym sporo zyskać. Dobrym pomysłem jest kabina typu walk-in. Zachowanie ciągłości powierzchni podłogi i zastosowanie przezroczystej szyby optycznie powiększy pomieszczenie i nada mu lekkości.
 

 
Jeśli nie jesteś fanem rozwiązania walk-in, pomyśl o kabinie z niskim brodzikiem. Aranżacja łazienki nie ucierpi, a reszta pomieszczenia będzie Ci wdzięczna, za uszanowanie niewielkiej przestrzeni.
 

 

Aranżacja małej łazienki z wanną

Dla tych, którzy nie potrafią sobie odmawiać, pozostaje aranżacja łazienki z wanną. W małym pomieszczeniu efekt głębi może nawet zadziałać na naszą korzyść. Warto go wykorzystać kładąc nad wanną inny rodzaj kafelków. Kiedy mała łazienka nie pozostawia miejsca na kabinę, natrysk możemy zainstalować tuż nad wanną.
 

 

Aranżacja łazienki w oparciu o jeden mocny akcent? Spróbuj!

Przez ostatnie lata łazienki w blokach były torturowane beżami i bielą. Niemal wszystkie aranżacje łazienki bazowały na tych dwóch kolorach, zwłaszcza jeśli była to mała łazienka w bloku. Ale trendy się zmieniają – nadszedł czas na odrobinę szaleństwa. Wybierz przyciągające wzrok kafle albo  fototapetę do łazienki. Powieś żyrandol, połóż dywan, wstaw drabinę lub palmę. Zrób coś, aby Twoja aranżacja łazienki miała pazur (wystarczy jeden, pamiętaj, że mamy mało miejsca!).
 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.