Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. Czy warto w nią zainwestować?

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką – czy warto w nią zainwestować?

Wybierając baterie do kuchni możecie być zaskoczeni tym, jak wiele rodzajów jest dostępnych na rynku. Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką wydaje się praktycznym rozwiązaniem. Sprawdzamy, w czym przewyższa  zwykłe baterie do kuchni.

Jak działa bateria kuchenna z wyciąganą wylewką?

Wyciągana wylewka w baterii kuchennej oznacza, ze głowica z natryskiem jest ruchoma – zamocowana na wyciąganym wężu może mieć zasięg w okolicach 100-150 cm. Na drugim końcu węża zamocowany jest obciążnik, dzięki któremu głowica baterii z łatwością wraca na swoje miejsce a wąż znika wewnątrz korpusu baterii.

Na rynku znajdziemy też obrotowe baterie kuchenne z wylewką na sprężynie – to bardzo efektowne i praktyczne rozwiązanie. Jego jedyny minus to to, że nieco trudniej utrzymać je w czystości.
 
Bateria z wyciąganą wylewką kuchenna Grohe K4
 

Jakie zalety ma bateria kuchenna z wyciąganą wylewką?

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką znajduje zastosowanie zarówno przy dużych, jak i małych zlewozmywakach.

Bateria kuchenna a wielkość zlewu

Mała kuchnia wymaga zwykle montażu jednokomorowego zlewu, w którym ciężko zmieścić duży garnek lub butelkę. Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką jest wówczas niezastąpiona – dzięki niej możemy z łatwością napełnić wodą każde naczynie, niezależnie od gabarytów.

Przy dużych, dwukomorowych zmywakach, pojawia się podobny problem – zwykłe baterie kuchenne nie dosięgają na tyle daleko, by  móc opłukać wszystkie naczynia znajdujące się w zlewie. Dzięki wyciąganej wylewce mycie zarówno naczyń, jak i samego zlewu, staje się dużo prostsze i wygodniejsze.

Wyciągana wylewka baterii umyje także produkty spożywcze i trudnodostępne zabrudzenia

Baterie z wyciąganą wylewką cenią sobie zwłaszcza kucharze. Dzięki ruchomej rączce możemy doprowadzić strumień wody dokładnie tam, gdzie go potrzebujemy, np. do wnętrza korpusu kurczaka. Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką przydaje się także wtedy, gdy robimy świąteczne porządki i odkrywamy, jak wiele dziwnych przedmiotów w naszym domu gromadzi kurz w trudnodostępnych miejscach (np. stojaki na płyty CD).

Jeden zlew – kilka funkcji

W małych mieszkaniach, gdzie nie ma pralni, kotłowni i garażu, kuchenny zlewozmywak często pełni funkcje gospodarcze. Zdarza się, że trafiają do niego przedmioty, których wolelibyśmy nie trzymać w pobliżu naczyń i jedzenia.
 

 
Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką pozwala nam korzystać z dostępu do wody bez konieczności wkładania rzeczy do zlewu. Możemy po prostu postawić w kuchni wiadro lub miskę, a zabłocone buty, koła od roweru czy narzędzia opłuczemy idealnie dobranym rodzajem strumienia.

Nowoczesna bateria kuchenna to także szereg funkcji dodatkowych

Decydując się na baterię do kuchni z wylewką, możemy wybierać spośród nieco bardziej zaawansowanych modeli, niż w przypadku zwykłej baterii. Razem z wyciąganą wylewką otrzymujemy zwykle kilka rodzajów strumieni – od silnie skoncentrowanych od dużym ciśnieniu (idealnych do czyszczenia uciążliwych zabrudzeń) po delikatny natrysk (w sam raz do umycia sałaty).
Nowoczesne baterie kuchenne mogą być również wyposażone w specjalne funkcje oszczędzania wody.
 
Bateria kuchenna Grohe Essence
 

Ceny baterii z wyciąganą wylewką

Zaczynają się już od 150 zł – i choć wiadomo, że za te cenę nie kupimy najbardziej nowoczesnego modelu baterii do kuchni, to warto wziąć pod uwagę zalety baterii z wyciąganą wylewką.

Za designerskie baterie z wyciąganą wylewką możemy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych, a w tym samym przedziale znajdziemy także baterie bez tej funkcji.

Jeśli planujesz wydać na baterie do kuchni 200-500 zł i zastanawiasz się co wybrać, polecamy zdecydować się właśnie na baterię z wyciąganą wylewką. Szeroki wybór modeli na pewno pozwoli znaleźć coś odpowiadającego gustom wszystkich domowników, a niewątpliwa funkcjonalność tego typu baterii sprawia, że ich użytkownicy raczej nie żałują wydanych pieniędzy.

Rating: 4.6/5. From 7 votes.
Please wait...

Może ci się spodobać również

1 komentarz

  1. Wygodna mówi

    Moim zdaniem warto wybrać baterię z wyciąganą wylewką, mi osobiście jest po prostu wygodniej. Strumień można poprowadzić dosłownie wszędzie, co bardzo docenią Ci, którzy często korzystają z kuchni i nie ograniczają się tylko do gotowania. Porównując kilka lat użytkowania baterii bez wyciąganej wylewki i z wyciąganą, mogę śmiało powiedzieć, że jest duża różnica na plus, warto dopłacić parę złotych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.