Targi ISH 2017: GROHE Sense i Sense Guard, czyli czujnik wilgotności i nie tylko!

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 2 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Awarie instalacji wodnej to potężne koszty, dyskomfort i przede wszystkim stres, którego wolelibyśmy uniknąć. Podczas tegorocznych targów ISH poznaliśmy rozwiązania, które pozwolą nam na zawsze wyeliminować ryzyko zalania swojego domu lub mieszkania sąsiadów. Ale nie tylko! Bo te nowy produkty zawierają w sobie także czujnik wilgotności i temperatury. Poznaj GROHE Sense i Sense Guard!

źródło: Artykuł sponsorowany
 
Te dwa urządzenia wyglądają bardzo niepozornie, ale nie dajcie zwieźć prostemu, nowoczesnemu designowi. Ta biała, montowana na podłodze pastylka i podłużny panel, to naszpikowane elektroniką systemy, które są w stanie ochronić nasz dom przed zalaniem.

GROHE SENSE, czyli czujnik wilgotności

GROHE Sense to czujnik, który monitoruje wilgotność powietrza i poziom wody w pomieszczeniu. Poprzez aplikację możemy zintegrować go z naszym smartfonem. Gdy tylko coś będzie nie tak, czujnik wilgotności i poziomu wody GROHE Sense wyśle nam ostrzeżenie.

Grohe Sense - czujnik zalania - targi ISH
Grohe Sense - trendy w kuchni - targi ISH

Podczas ISH 2017 redakcja Domolubni.pl miała okazję testować to innowacyjne urządzanie i musimy przyznać, że działa zadziwiająco szybko.

GROHE SENSE GUARD, czyli czujnik awarii instalacji

Będąc z dala od naszych domów zaczęliśmy się jednak zastanawiać, co gdyby właśnie teraz doszło w nich do zalania? Kiedy nie mamy możliwości natychmiastowego odcięcia dopływu wody w instalacji, pożytek z alertu wydaje się niewielki, dlatego GROHE stworzyło także Sense Guard – specjalne urządzenie zintegrowane z czujnikiem wilgotności GROHE Sense i aplikacją na smartfona.

Grohe Sense Guard - trendy w kuchni - targi ISH
Targi ISH - Grohe Sense i Sense Guard - czujniki zalania domu

Dzięki niemu możemy zdalnie wyłączyć dopływ wody w naszej instalacji, nawet będąc setki kilometrów od domu. Już niewielka ilość wody uruchamia alert czujnika, dzięki czemu nie ma mowy o poważniejszym zalaniu kuchni, łazienki, kotłowni czy pralni.

GROHE Sense i Sense Guard – bezpieczeństwo nie tylko w domu

Zastosowań dla tego systemu widzimy znacznie więcej, zwłaszcza w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, szpitale, hotele, galerie, muzea, dworce czy centra handlowe. Tam zalanie nie musi być wynikiem awarii instalacji, ale zwyczajnej nieuwagi użytkowników (w tym dzieci). GROHE Sense i Sense Guard mogą uratować właścicieli wielu nieruchomości i instytucji przed kosztownymi skutkami zalania.

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: