Wanna dwuosobowa – co warto o niej wiedzieć?

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci około 3 minut
Zyskaj więcej z GROHE COLORS

Wanna dwuosobowa to luksus, na który możesz sobie pozwolić, jeśli masz sporo wolnego miejsca w pokoju kąpielowym lub nawet w obszernej łazience. Sprawdź, jakie są plusy, a jakie minusy posiadania wanny dwuosobowej w swoim domu.

Wanna dwuosobowa to luksusowe rozwiązanie do dużej łazienki

Wanna dwuosobowa z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy lubią brać wspólne kąpiele, ale ich wanna pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o gabaryty i pojemność. Wanna dwuosobowa projektowana jest tak, aby zapewnić relaks i przyjemność uczestnikom kąpielowego rytuału. Nie ma więc obawy, że jedna z osób dostanie mniej wygodne siedzisko w wannie lub usadowi się na korku odpływu. Wanny dwuosobowe są zaprojektowane tak, aby siedzenia po obydwu stronach były komfortowe, a odpływ wody znajdował się na samym środku wanny.
 

Poczytaj o nowościach do łazienki na Grohe Sensia Arena! Dowiedz się również, jak urządzić mały przedpokój, a także jakie kwiaty na balkon południowy sprawdzą się w twoim domu!

Wspólny relaks i rytuał, jak z salonu spa!

Do niewątpliwych plusów wanny dwuosobowej zaliczamy fakt, że kąpiel można wziąć w towarzystwie ukochanej osoby. Tak więc po męczącym dniu, napełniamy wannę gorącą wodą, dodajemy aromatyczne sole lub olejki, zapalone świece stawiamy w bezpiecznej odległości i wspólnie oddajemy się relaksowi kąpieli. Podczas takiego rytuału można odpocząć, odprężyć się i porozmawiać o wszystkim, co wydarzyło się tego dnia. Z takiego punktu widzenia wanna dwuosobowa nie ma minusów!
 

 

Co zrobić, aby wanna dwuosobowa nie znudziła nam się zbyt szybko?

Wanna dwuosobowa zapewnia relaks i odpoczynek, ale po jakimś czasie korzystanie z niej może się jednak znudzić. Co zrobić, aby tak się nie stało? Jeśli rozważasz zakup wanny dwuosobowej, to weź pod uwagę wannę z hydromasażem. Kupując taką wannę zapewniasz sobie dodatkową atrakcję i odprężenie, które tak łatwo na pewno już się nie znudzą.
 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wanny dwuosobowej?

Luksus posiadania dużej wanny, a nawet dwuosobowej wanny z hydromasażem kosztuje więcej, niż w przypadku zwykłej wanny jednoosobowej. Decydując się na taką wannę, możesz wybrać jej pojemność – w tym przypadku wygodna do leżenia wanna ma od 200 do 370 litrów pojemności. Ponadto wybierasz kolor, który będzie odpowiedni do wystroju twojej łazienki. Biała wanna sprawdzi się w każdej stylistyce, ale do nowoczesnych, futurystycznych wnętrz dobrze pasują wanny w odcieniu czerni.
 

Za wannę dwuosobową zapłacisz od ok. 4000 do 10 000 – jeśli chcesz kupić sprzęt z hydromasażem, podświetleniem ledowym i designerskim wykończeniem.

 
Jeśli chcesz zamontować narożną wannę, to nie będzie z tym większego problemu, ponieważ wanny dwuosobowe często produkowane są pod taki rodzaj zabudowy. Dodatkowo wanna, która jest umiejscowiona w rogu może mieć okrągły lub owalny kształt, co więcej, jej jedna ścianka może być wykonana z przezroczystego, mocnego tworzywa.
 

 
Z dodatków do wanny dwuosobowej warto również przetestować zagłówki – czy odpowiadają kształtem, formą i twardością. Dla stworzenia miłej atmosfery relaksu, producenci proponują również kolorowe oświetlenie lampkami ledowymi.
 

Wanna z parawanem to funkcjonalna alternatywa dla wanny dwuosobowej

Przy wyborze wanny do swojej łazienki możesz kierować się również parametrami praktycznymi. Jeśli zależy ci na komfortowej wannie i nie chcesz rezygnować z wygodnej opcji prysznica, zamontuj wannę z parawanem! Więcej o tym rozwiązaniu piszemy w artykule Wanna z parawanem – wybierz optymalne rozwiązanie do małej łazienki!. Nie dość, że rozwiązanie to jest praktyczne, to dzięki niemu zaoszczędzisz miejsce na małej powierzchni łazienki.
 

 

Jakie są minusy posiadania wanny dwuosobowej?

Posiadanie tak dużej i komfortowej wanny wiąże się również z pewnymi minusami. Duże gabaryty takiej wanny, a co za tym idzie duża pojemność sprawia, że napełnienie wanny generuje większe zużycie wody.
 

 

Większe zużycie wody sprawi, ze wzrosną rachunki, a ponadto, tak duże zużycie wody stoi w sprzeczności z ideą zero waste lub less waste i może okazać się ważnym głosem w dyskusji na temat kupna tak dużej wanny. Aby przybliżyć ideę ograniczania zużycia surowców, zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat bezodpadowej sypialni.
 

Poznaj również inne nasze poradniki dotyczące łazienki! Mówimy m.in. o tym, jak wygląda montaż odpływu liniowego i omawiamy również zalety baterii kuchennej z wyciąganą wylewką!

Czy ten artykuł był przydatny?

Dziekujemy za opinie :)

Dlaczego ten artykuł nie był przydatny?

  • Artykuł był za krótki
  • W artykule było za mało zdjęć
  • Artykuł nie wyczerpał tematu
  • Z artykułu nie dowiedziałem/dowiedziałam się niczego nowego

Skomentuj artykuł: